lap
مواردی در طراحی سایت
۱۳۹۴-۱۲-۱۶
چهار اصل مهمی که باید در طراحي سايت رعایت کرد!!!
۱۳۹۵-۰۱-۲۵

MySQL

my sql

MySQLمفهوم در زبان برنامه نویسی

طراحی وب سایت

بانک اطلاعاتی یا دیتابیس (database) محل ذخیره سازی و جمع آوری اطلاعات می باشد. که در این دیتابیس ها (databaseاطلاعات در دسته های مرتبطی در مدل های منظمی ذخیره شده و سازماندهی شده اند، یکی از قابلیت های  دیتابیس ها (database) : در صورت نیاز میتوان تغییراتی از قبیل اصلاح ، بروز رسانی ، جستجو ، بازیابی و یا حذف روی آن اعمال کرد.

MySQL یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت پایگاه داده open source می باشد که به صورت رایگان در اختیار برنامه نویسان و طراحان قرار گرفته است . و از مهم ترین دلایلی که باعث شهرت زیاد MySQL و رضایتمندی برنامه نویسان و طراحان سایت در استفاده از آن شده  نحوه عملکرد، قابلیت اطمینان و سهولت استفاده از آن می باشد .

قطعا شما نیز تا کنون برنامه هایی نظیر فیسبوک و یا ویکی پدیا را مورد استفاده قرار داده اید . و برایتان این سوال پیش آمده که چطور این سایت ها تمامی اطلاعات کاربران را مدیریت می کنند؟طراحان این وب سایت ها و بسیاری دیگر از سایت ها نیز از امکانات MySQL بهره می برند و به سهولت کار مدیریت بر داده ها و کابران انجام می شود .

این پایگاه داده MYSQL))از یک یا چندین جدول از داده های سازمان یافته که با هم در ارتباط هستند ، ساخته شده است.

همچنین اگر شما با صفحات گسترده هایی نظیر Excel و یا جداول Html، که در بالای هر ستون، ردیفی از داده ها قرار داده شده آشنا هستید، می توان گفت شما به مفهوم پایگاه داده تا حدودی مسلط هستید و اگر این چنین نیست ، با ما در مقالات بعدی همراه باشید .

MySql به طور رسمی بصورت ” my-ess-cue-el” تلفظ می شود، ولی گاهی بصورت ” my sequel” خوانده میشود.

پاسخ دهید

پشتیبانی آنلاین

telegram-icon-1-750x411