ثبت دامنه

 
 
ثبت دامنه

دامنه یا Domain در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب‌سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها به خود می‌گیرد . بهتر است نام دامنه انتخابی شما با نوع فعالیت وب‌سایت و یا مجموعه (سازمان، شرکت و ...) شما مرتبط باشد بدین ترتیب مخاطبین وب‌سایت شما به علت تطابق نام وب‌سایت با نیازشان، برای بازدید از سایت تمایل بیشتری خواهند داشت.

ممکن است این سوال پیش بیاید که چقدر زمان برده می شود دامنه تازه به ثبت رسیده بر روی اینترنت فعال شود؟

در پاسخ باید گفت که برای دامنه های( ccTLD ) معمولا بین 12 تا 48 ساعت طول می کشد که یک نام دامنه بر روی اینترنت فعال شود ولی برای دامنه های ( gTLD ) بلافاصله سایت شما را روی اینترنت فعال می سازد.

gTLD

مخفف Generic Top Level Domain و به معنی Domain های سطح بالای عمومی می باشد. مانند mobi , .info , .biz , .org , .net , .com.

ccTLD

مخفف Country Coded Top Level Domain و به معنی Domain های سطح بالای کد کشورها می باشد. مانند co.uk , .co.ir , .de , .ir:.

ثبت دامنه اولکا پاسخ شایسته ای به تمام این نیازهای شما می باشد. جهت ثبت دامنه مورد نظر خود وارد ناحیه کابری خود شده و در بخش ثبت دامنه جدید ، دامنه خود را جستجو و در صورت آزاد بودن، اقدام به ثبت نمایید.در صورتی که هنوز اقدام به عضویت در سایت ننموده اید ابتدا مراحل عضویت را انجام داده و سپس بدون مشکل دامنه خود را ثبت نمایید.

ثبت دامنه

پشتیبانی آنلاین

telegram-icon-1-750x411